Strona główna > Ogłoszenia

ŚWIĘTA NAKAZANE:

1 stycznia - Bożej Rodzicielki Maryi -  święto maryjne obchodzone w Kościele katolickim,
podkreślające aspekt macierzyństwa Maryi.
6 stycznia - Objawienie Pańskie (Trzech Króli) -  chrześcijańskie święto mające uczcić
objawienie się Boga człowiekowi                                                                           Czytaj dalej

POŻEGNANIA

OGŁOSZENIA

Grupa parafian podjęła inicjatywę postawienia na grobie ks. Tadeusza pomnika w tradycyjnym kształcie krzyża na postumencie.
Pomnik granitowy ze stosownym napisem i portretem oraz kostką wokół grobu.
Zbiórkę prowadzi p.Danuta Stefaniak i p.Angelo. Można także przesyłać na konto parafialne z  zaznaczeniem celu.

20 kwietnia -Wielk Sobota
10,00-14,00 święcenie pokarmów na stół wielkanocny.

19,45       Wigilia Paschalna
Przynosimy ze sobą cienkie świeczki /niekapki/.

21 kwietnia- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego; Wielkanoc; Pascha Pańska
6.00 Rezurekcja

9.00,  11.00-Msze św

22 kwietnia- Poniedziałek Paschalny
9.00,  11.00
,  18.00 Msze św

Zachęcam, by codziennie pół godz. przed Mszą choć dwie osoby odmawiały głośno Różaniec św.
W piątek widziałem około 10 osób, więc się cieszę.

Nowemu sołtysowi Izabeli p.Markowi Ziembickiemu życzymy sił i darów Ducha Św.

Serdecznie dziękuję paniom i panom za skomponowanie i wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego; p.Ireneuszowi Malinowskiemu oraz p.Przemysławowi Kociszewskiemu za  życzliwość i wielką pomoc w uporządkowaniu placu przed kościołem.
/Trzy góry materiałów/.
Dziękuję p. Angelo Dąbrowskiemu za pomoc w różnych pracach administracyjnych i liturgicznych.

Wymieniona tuba na zewnątrz i poprawione funkcjonowanie sprzętu na chórze. C.d.n., a hojnym parafianom niech Bóg hojnie wynagrodzi.

W minioną środę powołałem Proboszczowski Komitet Pomocniczy,
który przede wszystkim ma uporać się z cieknącym od 10 lat dachem.
Jedna osoba z Michałówka, jedna z Izabeli, jedna z Majdanu, jedna z Ratajewa,
jedna z Sulejówka, trzy osoby z Zakrętu. Razem 8 osób jak osiem błogosławieństw.

Parafialny Komitet Pomocy wysłuchał opinii fachowców, którzy badali stan dachu na kościele.
Czekamy jeszcze na ocenę w formie pisemnej.
Szukamy specjalistów, którzy wykonają ekspertyzę dachu na kościele.

Sprzątanie kościoła
zgłosiły się dwie kobiety, więc dziękując za ofiary na ogrzewanie zachęcam co by nieco dołożyć na sprzątanie.

Od czerwca nowa księga intencji na rok 2020;

• msze o 9 zbiorowe za zmarłych,

• o 11 za parafian z rozszerzeniem o jubileusze małżeńskie i rocznice urodzin;

• msze wypominkowe od 1 do 30 listopada;

• nowenna środowa kartki zgłoszone przed Mszą św.

Dopięciem drugiego etapu wymiany nagłośnienia jest nowy głośnik odsłuchowy z boku prezbiterium
i zmiana zakresu dźwięków niskich i wysokich. Trzeci etap niebawem na zewnątrz kościoła.

Kandydaci do sakramentu Bierzmowania
Istnieje jeszcze możliwość dołączeniado grupy przygotowującej się do Bierzmowania

Panie sprzątające proszą, by nie stawiać stóp na klęcznikach a także by nie wchodzić do świątyni z gumą do żucia.
Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła – wolontariuszy zapraszam do zakrystii.

Zmiana formy dotychczsowych „deklaracji budowlanych”.
Zamiast deklaracji koperty, które są wyłożone na stoliku w kościele.
Ofiarę wg możliwości i szczodrobliwości, w zaklejonej kopercie z adnotacją od kogo wewnątrz koperty, kładziemy na tacę.

Pieniądze za prasę też kładziemy na tacę.

Kapliczka z obrazem MBCzęstochowskiej zakończyła peregrynację po Michałówku, Izabeli i Majdanie.
Niedzielę Miłosierdzia wznowimy peregrynację.
Kolej na Zakręt; zaczniemy tak jak kolędę od ul. Lubelskiej.
Obraz jest w rodzinie dobę a godzinę przekazania obrazu rodziny ustalają ze sobą.
Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na nowe konfesjonały.

Podziękowanie dla osób sprzątających kościół i plebanię.

Wkłady po zniczach i plastikowe rzeczy wkładamy do metalowego pojemnika ustawionego na cmentarzu.
Odnośnie cmentarza; prośba, kto może by plastiki i szkło zabierać do swoich gospodarstw domowych; zmniejszy się problem na cmentarzu.

Trwa Rok Liturgiczny  "W mocy Bożego Ducha"

W każdą III niedzielę miesiąca,  po każdej Mszy św. zbiórka pieniędzy na kwiaty do Ołtarza Głównego

Zapraszamy  dzieci  i młodzież od 10 roku życia, na bezpłatny kurs gry na gitarze.
Zajęcia odbywają się w każdą niedziele po Mszy o godz. 11.00  w sali parafialnej

Dzieciom zwłaszcza komunijnym przypominam, że nie rozmawiamy po Mszy św., w kościele. Po błogosławieństwie klękamy i odmawiamy pozdrowienie Najświętszego Sakramentu, trzy razy i wychodzimy w milczeniu ze świątyni. Rozmowy na zewnątrz.

W czasie swoich rozmów z mieszkańcami parafii stwierdziłem, że wielu z Was ma problemy w pracy.
Wychodząc naprzeciw tym problemom, zorganizowałem bezpłatne konsultacje i porady z zakresu prawa pracy,

których będzie udzielać Pani Małgorzata Szelest
od września w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 17:00 – 18:00 w budynku, sklepik CARITAS przy Kościele.
Porady będą dotyczyć:

Umowy o pracę – co powinna zawierać
        Wynagrodzenia za pracę
        Czasu pracy, urlopów
        Kiedy można pracować w godzinach nadliczbowych
        Jakie obowiązki mają  pracodawcy i pracownicy
        Wypowiedzenia umowy o pracę
        Mobbingu i dyskryminacji